Το ιστιοπλοϊκό αγωνιστικό πρόγραμμα του 2019 στα Δωδεκάνησα

Το Διοικητικό Συμβούλιο της Ελληνικής Ιστιοπλοϊκής Ομοσπονδίας, αποφάσισε την σύγκληση της 2ης Τακτικής Γενικής Συνέλευσης των μελών της που θα πραγματοποιηθεί στις εγκαταστάσεις της ΕΙΟ στη Ναυταθλητική Μαρίνα Δήμου Καλλιθέας την 30η Οκτωβρίου 2018 ημέρα Τρίτη και ώρα 18:00 προς συζήτηση και λήψη αποφάσεων επί των εξής θεμάτων της ημερησίας διάταξης:

Σχέδιο Αγωνιστικού Προγράμματος 2019

Σχέδιο Προϋπολογισμού Ε.Ι.Ο. 2019

Πρόγραμμα Διασυλλογικών Αγώνων 2019

Σχέδιο Αγωνιστικού Προγράμματος Ε.Α.Θ. 2019

Σχέδιο Προϋπολογισμού Ε.Α.Θ. 2019

Αγωνιστικό Ημερολόγιο 2019

Σε περίπτωση μη επιτεύξεως απαρτίας η Γ.Σ. θα επαναληφθεί την Κυριακή 4η Νοεμβρίου 2018 και ώρα 10:00 στον ίδιο χώρο και με τα ίδια θέματα Ημερησίας Διάταξης. Στην περίπτωση αυτή η συνέλευση ευρίσκεται εν απαρτία ανεξαρτήτως του αριθμού των παρευρισκόμενων εκπροσώπων.

Η ανακοίνωση: «Σας ενημερώνουμε ότι σύμφωνα με το καταστατικό της ΕΙΟ από σήμερα είναι αναρτημένα παρακάτω  τα έγγραφα που αφορούν τη 2η Τακτική ΓΣ της ΕΙΟ.

Παρακαλούμε να μας αποστείλετε τις παρατηρήσεις σας με email ή φαξ έως  29/10, όταν  θα συζητηθεί στο Δ.Σ. και θα προταθεί προς συζήτηση και ψήφιση στην επαναληπτική ΓΣ στις 04/11/2018.

Επίσης σας υπενθυμίζουμε ότι πρέπει να αποστείλετε στην Ε.Ι.Ο. άμεσα την εκπροσώπησή σας. Η προθεσμία λήγει κανονικά αύριο 25/10/2018»

Σύμφωνα με το πρόγραμμα που έχει καταρτίσει η ομοσπονδία, οι αγώνες ιστιοπλοΐας που θα γίνουν στα Δωδεκάνησα το 2019 είναι οι εξής:

Σάββατο 04/05-ΤΑΜΑ- ORCi ΑΣΙΑΘΡ

10:00 ΡΟΔΟΣ – ΠΑΝΟΡΜΙΤΗΣ (ΣΥΜΗ)

Κυρ 05/05 12:00 ΠΑΝΟΡΜΙΤΗΣ (ΣΥΜΗ) – ΡΟΔΟΣ

Σάββατο 18/05-ΝΕΩΝ ΚΥΒΕΡΝΗΤΩΝ Ι- Club ΑΣΙΑΘΡ

11:00: ΠΑΡΑΚΤΙΑ

Σάββατο 25/05-ΝΕΩΝ ΚΥΒΕΡΝΗΤΩΝ ΙΙ-Club ΑΣΙΑΘΡ

11:00 ΠΑΡΑΚΤΙΑ

Κυριακή 26/05-ΠΕΡΙΠΛΟΥΣ ν. ΣΑΡΑΚΙΝΑΣ- Club ΝΟ Λέρου

10:00: ΛΑΚΚΙ – περ.ν.ΣΑΡΑΚΙΝΑΣ – ΛΑΚΚΙ

CHANNEL REGATTA– Club ΑΣΙΑΘΡ

Σάββατο 15/06 13:00 ΡΟΔΟΣ – ΣΕΣΚΛΙ (ΣΥΜΗ)

Κυριακή 16/06 11:00 ΠΑΡΑΚΤΙΑ (ΣΥΜΗ)

Δευτέρα 17/06 12:00 ΣΥΜΗ – ΡΟΔΟΣ 20

Κυριακή 23/06 ΠΕΡΙΠΛΟΥΣ ν. ΑΓ.ΚΥΡΙΑΚΗΣ- Club ΝΟ Λέρου

10:00 ΛΑΚΚΙ – περ.ν.ΑΓ.ΚΥΡΙΑΚΗΣ – ΛΑΚΚΙ

ΤΡΙΓΩΝΑ Ι, ΙΙ- Club ΑΣΙΑΘΡ

Σάββατο 29/06 11:00 ΟΡΤΣΑ – ΠΡΥΜΑ

Κυριακή 30/06 11:00 ΟΡΤΣΑ – ΠΡΥΜΑ

RODOS CUP- Club IRC ΑΣΙΑΘ

Δευτέρα 22/07 10:00 ΚΩΣ – ΚΑΛΥΜΝΟΣ

Τρίτη 23/07 10:00 ΚΑΛΥΜΝΟΣ – ΝΙΣΥΡΟΣ

Πέμπτη 25/07 10:00 ΝΙΣΥΡΟΣ – ΣΥΜΗ

Παρασκευή 26/07 10:00 ΣΥΜΗ – ΡΟΔΟΣ

Κυριακή 04/08 ΠΕΡΙΠΛΟΥΣ ν. ΚΑΛΑΠΟΔΙ- Club ΝΟ Λέρου

17:00 ΑΓ. ΜΑΡΙΝΑ – περ.ν.ΚΑΛΑΠΟΔΙ – ΑΓ. ΜΑΡΙΝΑ

Σάββατο 07/09 ΠΑΡΑΚΤΙΕΣ Ι 11:00 ΠΑΡΑΚΤΙΑ- Club ΑΣΙΑΘΡ

Κυριακή 08/09 ΠΑΡΑΚΤΙΕΣ ΙΙ 11:00 ΠΑΡΑΚΤΙΑ- Club ΑΣΙΑΘΡ

Σάββατο 14/09 ΠΑΡΑΚΤΙΕΣ ΙΙΙ 11:00 ΠΑΡΑΚΤΙΑ- Club ΑΣΙΑΘΡ

Κυριακή 15/09 ΠΑΡΑΚΤΙΕΣ ΙV 11:00 ΠΑΡΑΚΤΙΑ- Club ΑΣΙΑΘΡ

ΔΙΕΘΝΗΣ REGATTA Joran Schildt- Club ΝΟ Λέρου

Δευτέρα 16/09 10:00 ΛΑΚΚΙ ΛΕΡΟΥ – ΠΑΤΜΟΣ

Τρίτη 17/09 09:00 ΠΑΤΜΟΣ – ΠΥΘΑΓΟΡΙΟ ΣΑΜΟΥ

Πέμπτη 19/09 09:00 ΠΥΘΑΓΟΡΙΟ – ΑΓ.ΜΑΡΙΝΑ ΛΕΡΟΥ

ΧΑΛΚΗ- Club ΑΣΙΑΘΡ

Παρασκευή 20/09 11:00 ΡΟΔΟΣ – ΣΕΣΚΛΙ (ΣΥΜΗ)

Σάββατο 21/09 11:00 ΠΑΝΟΡΜΙΤΗΣ (ΣΥΜΗ) – ΧΑΛΚΗ

Κυριακή 22/09 12:00 ΧΑΛΚΗ – ΡΟΔΟΣ

ΕΘΕΛΟΝΤΩΝ- Club ΝΟ Λέρου

Πέμπτη 16/09 10:00 ΠΕΡΙΠΛΟΥΣ ν.ΛΕΡΟΥ

Σάββατο 05/10 ΠΑΡΑΚΤΙΕΣ V 11:00 ΠΑΡΑΚΤΙΑ- Club ΑΣΙΑΘΡ

Κυριακή 06/10 ΠΑΡΑΚΤΙΕΣ VI 11:00 ΠΑΡΑΚΤΙΑ-Club ΑΣΙΑΘ

Επίσης έγιναν γνωστές οι ημερομηνίες κατά τις οποίες θα διεξαχθούν τα πανελλήνια πρωταθλήματα και οι διασυλλογικοί αγώνες ανοιχτής θάλασσας. Ο Ναυτικός Όμιλος Ρόδου θα διοργανώσει δύο αγώνες και συγκεκριμένα το Κύπελλο Δ. Γκίκας τον Αύγουστο και το Κύπελλο Εμ. Ρουσάκη τον Δεκέμβριο:

24-25/8/2019 Ν.Ο. ΡΟΔΟΥ OPTIMIST/LASER 4,7/RDL/STD/LASER MASTER ΚΥΠΕΛΛΟ Δ. ΓΚΙΚΑΣ

28-29/12/2019 Ν.Ο. ΡΟΔΟΥ OPTIMIST/LASER 4,7/RDL ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΜ. ΡΟΥΣΑΚΗ

Πάνος Σκουρλέτης: Στο πρόγραμμα “ΦιλόΔημος ||” η Λέρος με το ποσό των 44.577,00 €

Στο πλαίσιο των Προσκλήσεων του Προγράμματος «ΦιλόΔημος ΙΙ» του Υπουργείου Εσωτερικών, βάσει της Απόφασης 4748 (ΦΕΚ 612/22.2.2018), ο υπουργός Εσωτερικών, Πάνος Σκουρλέτης, ενέκρινε την ένταξη των κάτωθι Πράξεων δήμων ...