Ολοι οι σταυροί προτίμησης των υποψηφίων Βουλευτών Δωδεκανήσου

 ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

1          ΚΟΝΣΟΛΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (ΜΑΝΟΣ) του Νικία           17.774

2          ΥΨΗΛΑΝΤΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ-ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Αναστασίου          12.936

3          ΙΑΤΡΙΔΗ ΤΣΑΜΠΙΚΑ (ΜΙΚΑ) του Ιωάννη 9.642

4          ΠΑΠΠΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Κωνσταντίνου   9.560

5          ΓΙΑΝΝΙΚΟΥΡΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Εμμανουήλ     8.808

6          ΜΑΥΡΟΓΑΛΟΥ ΕΛΕΝΗ του Διονυσίου   4.121

ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ

1          ΣΑΝΤΟΡΙΝΙΟΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ του Κωνσταντίνου            13.544

2          ΓΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Θωμά   6.123

3          ΚΑΜΑΤΕΡΟΣ ΗΛΙΑΣ του Ιωάννη 5.639

4          ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Μιχαήλ 4.630

5          ΜΟΣΧΟΝΑ ΑΝΝΥ του Ιωάννη       2.636

6          ΓΙΑΝΝΑΡΟΥ ΣΤΥΛΙΑΝΗ του Νικολάου   2.201

7          ΓΚΑΣΟΥΚΑ ΜΑΡΙΑ του Αντωνίου 2.040

 Κίνημα Αλλαγής

1          ΚΡΕΜΑΣΤΙΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Θωμά            5.756

2          ΦΤΑΚΛΑΚΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ-ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ (ΛΙΤΣΑ) του Παναγιώτη      2.341

3          ΓΑΒΑΛΑ ΚΑΤΕΡΙΝΑ του Νικολάου           2.094

4          ΚΑΛΟΠΗΤΑΣ ΤΣΑΜΠΙΚΟΣ-ΒΑΪΟΣ του Νικολάου         2.041

5          ΠΑΠΑΖΑΧΑΡΙΟΥ ΜΑΡΙΑ του Ιωάννη      969

6          ΧΑΝΙΩΤΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του Φραγκίσκου      682

7          ΜΠΑΚΡΥΣΙΩΡΗΣ ΣΑΡΑΝΤΟΣ του Αποστόλου 504

 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ – ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ

1          ΓΑΒΑΛΑΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ-ΙΩΑΝΝΗΣ του Γεωργίου     1.292

2          ΠΑΠΟΥΤΣΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Στεφάνου  1.108

3          ΜΑΝΟΥΣΟΥ ΕΛΕΝΗ του Δαμιανού         841

4          ΙΣΚΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Κυριάκου     818

5          ΦΑΙΝΕΚΟΥ ΔΙΟΝΥΣΙΑ του Ευθυμίου      469

ΛΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ- ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ

 

1          ΑΤΤΙΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Μερκουρίου-Μιχαήλ  1.184

2          ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Μιχαήλ       1.031

3          ΑΝΩΓΕΙΑΝΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Εμμανουήλ   886

4          ΚΩΣΤΑ ΕΙΡΗΝΗ του Παντελεήμων          585

5          ΤΖΕΛΕΠΙΔΗ ΣΤΑΜΑΤΙΑ-ΔΗΜΗΤΡΑ του Απόστολου   406

ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ

1          ΠΟΤΣΟΣ ΚΑΛΕΤΟΣ (ΤΑΚΗΣ) του Κωνσταντίνου         824

2          ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΛΕΟΒΟΥΛΟΣ του Νικολάου            710

3          ΜΑΚΡΗ ΚΥΡΙΑΚΗ (ΚΙΚΗ) του Νικολάου 628

4          ΚΟΥΝΤΟΥΡΗ ΘΕΑΝΩ του Εμμανουήλ   627

5          ΓΟΥΡΛΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του Νικολάου         602

6          ΚΡΙΑΡΑΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ του Παύλου         443

7          ΦΡΑΖΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ-ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ του Γεωργίου         336

 ΜέΡΑ25

1          ΒΟΓΙΑΤΖΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Ιωάννη          994

2          ΜΠΑΡΑΚΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Αντωνίου 690

3          ΚΟΥΤΡΗ ΕΛΕΝΗ του Ιωάννη        658

4          ΚΟΔΕΛΛΑ ΘΕΟΔΩΡΑ του Ηλία    447

5          ΚΑΝΕΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Θεμιστοκλή           386

 ΠΛΕΥΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ – ΖΩΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ

 

1          ΠΑΝΑΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του Μιχαήλ  961

2          ΣΑΒΒΙΔΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Νικολάου  682

ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ

1          ΓΑΛΑΝΑΚΗΣ ΗΛΙΑΣ του Ιωάννη  199

2          ΜΙΧΕΛΗ ΜΑΡΙΑ του Εμμανουήλ   193

3          ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΡΙΣΤΟΜΕΝΗΣ του Ιωάννη        157

4          ΚΑΤΣΑΡΟΣ ΜΙΧΑΗΛ του Κωνσταντίνου 135

5          ΔΟΥΛΚΕΡΙΔΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ του Γεωργίου     100

6          ΛΑΜΠΡΙΑΝΟΣ ΛΑΜΠΡΟΣ του Νικολάου            84

ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΞΑΝΑ – ΘΑΝΟΣ ΤΖΗΜΕΡΟΣ

1          ΑΜΠΡΙΚΙΔΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΑ του Επαμεινώνδα 151

2          ΑΝΔΡΙΩΤΗ ΧΡΙΣΤΙΑΝΗ του Πέτρου        143

3          ΒΡΟΥΒΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Αντωνίου        136

4          ΑΣΗΜΕΛΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Σταύρου   97

5          ΛΟΣΤΡΟΜΟΣ ΗΛΙΑΣ του Αντωνίου         69

Ε.ΠΑ.Μ – Α.Κ.Κ.ΕΛ

1          ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ ΑΛΕΞΙΟΣ του Γεωργίου         245

2          ΚΑΠΕΡΩΝΗ ΚΟΡΙΝΑ του Ευσταθίου      192

 ΕΛΛΗΝΩΝ ΣΥΝΕΛΕΥΣΙΣ

1          ΗΡΑΚΛΕΙΔΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Νικολάου         142

2          ΜΠΕΛΕΓΡΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ-ΣΑΒΒΑΣ του Ηλία     123

3          ΧΑΤΖΗΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Ευσταθίου     96

4          ΦΕΛΕΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Παναγιώτη     81

5          ΜΟΣΚΙΟΥ ΣΕΒΑΣΤΗ του Αντωνίου         54

6          ΚΑΛΑΒΡΙΑ ΓΕΩΡΓΙΑ` του Μιχαήλ 40

7          ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΡΘΕΝΑ του Αντωνίου    35

 ΛΑΪΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ

1          ΚΛΑΔΟΓΕΝΗ ΜΑΡΙΑ- ΕΛΙΣΑΒΕΤ του Παναγιώτη         88

2          ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Σάββα         61

3          ΜΩΡΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Μάρκου   38

 ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α-ΑΝΤΙΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ για την ΑΝΑΤΡΟΠΗ

1          ΒΑΦΕΙΑΔΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ-ΕΥΤΕΡΠΗ του Χρήστου     67

2          ΚΥΠΡΙΩΤΗΣ ΛΑΜΠΡΟΣ του Μιχαήλ       61

ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ (μαρξιστικό-λενινιστικό)

1          ΒΛΑΧΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Γεωργίου           26

ΜΑΡΞΙΣΤΙΚΟ-ΛΕΝΙΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ

1          ΑΜΑΛΛΟΥ ΘΕΜΙΣ του Αναστασίου         15

ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΩΝ ΔΙΕΘΝΙΣΤΩΝ ΕΛΛΑΔΑΣ (Ο.Κ.Δ.Ε.)

1          ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ του Διογένη     5